Lifestyle Resepi Info Terbaik

PRU - 15 : Senarai Penuh Calon Parlimen Negeri Selangor

Baca : GAMBAR LOKASI ....
PRU - 15 : Senarai Penuh Calon Parlimen Negeri Selangor. Selangor adalah salah satu negeri yang banyak mempertandingkan kerusi panas pada PRU - 15. Banyak calon yang mempunyai nama besar dan berkaliber yang turun bertanding termasuklah Khairy Jamaludin. Adakah beliau boleh survive di kerusi parlimen Sungai Buloh? Kita tunggu saja nanti pada 19 November 2022 apabila pilihanraya di jalankan di seluruh negara dan keputusan diumumkan pada sebelah malamnya.

PRU - 15 : Senarai Penuh Calon Parlimen Negeri Selangor

P092 SABAK BERNAM

1. Idris Md Yusof (PEJUANG)

2. Datuk Dr Abd Rahman Bakri(BN-UMNO)

3. Kalam Salan (PN)

4. Shamsul Ma'arif Ismail (PH0

P093 SUNGAI BESAR

1. Datuk Seri Jamal Md Yunos (BN)

2. Asmawar Samat @ Samad (PEJUANG)

3. Datuk Muslimin Yahaya (PN)

4. Saipolyazan Mat Yusop (PH)

P094 HULU SELANGOR

1. Azlinda Baroni (Bebas)

2. Datuk T Mohan (BN)

3. Harumaini Omar (PEJUANG)

4. Dr N Sathia Prakash (PH)

5. Haniza Talha (PBM)

6. Mohd Hasnizan Harun (PN)

P095 PARLIMEN TANJONG KARANG

1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)

2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)
3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)

4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)

5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

P096 KUALA SELANGOR

1. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad (PH).

2. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz (BN).

3. Mohd Noor Mohd Sahar (PN)

4. Mohd Shaid Rosli (GTA).

P097 SELAYANG

1. Datuk Abdul Rashid Asari (PN)

2. Chan Wun Hoong (BN-MCA)

3. Sallehudin Amiruddin (PEJUANG)

4. Muhammad Zaki Omar (Bebas)

5. William Leong Jee Keen (PH)

P.098 GOMBAK

1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali (PN)

2. Datuk Seri Amirudin Shari (PH).

3. Datuk Megat Zulkarnain Omardin (BN).

4. Aziz Jamaludin Mhd Tahir (GTA).

P099 AMPANG

1. Rodziah Ismail (PH)

2. Ivone Low Yi Wen (BN)

3. M Raveendran (Bebas)

4. Datuk Zuraida Kamaruddin (PBM)

5. Dr Nurul Ashikin Mabahwi (Pejuang)

6. Lai Wai Chong (Warisan)

7. Sasha Lyna Abdul Latif (PN)

8. Muhammad Shafiq Izwan Mohd Yunos (Bebas)

9. Tan Hua Meng (Bebas)

P100 PANDAN

1. Rafizi Ramli (PH)

2. Tan Sri Ong Tee Keat (Warisan)

3. Muhammad Farique Zubir Albakri (PN)

4. Nadia Hanafiah (PEJUANG)

5. Datuk Leong Kok Wee (BN-MCA)

P101 HULU LANGAT

1. Mohd Sany Hamzan (PH)

2. Datuk Markiman Kobiran (PEJUANG)

3. Datuk Abdul Rahman Jaafar (Warisan)

4. Datuk Johan Abd Aziz (BN)

5. Dr Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa (Bebas)

6. Dr Mohd Radzi Abd Latif ( PN)

P102 BANGI

1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir (PN)

2. Jamal Hisham Hashim (Bebas)

3. Hoh Lee Lee (BN)

4. Fauzi Hasim (Bebas)

5. Suthan Mookiah (Bebas)

6. Chee Chee Meng (PRM)

7. Syahredzan Johan (PH)

8. Anuar Salleh (GTA).

P105 PETALING JAYA

1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor (PRM)

2. Dr KJ John (Bebas)

3. Chew Hian Tat (BN)

4. Mazween Mokhtar (PEJUANG)

5. Datuk Theng Book (PN)

6. Lee Chean Chung (PH)

P106 DAMANSARA

1. Gobind Singh Deo (PH)

2. Lim Si Ching (PN)

3. Tan Gim Tuan (BN)

P107 SUNGAI BULOH

1.Ahmad Jufliz Faiza (PRM)

2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (PEJUANG)

3. Sifulinda @ Nurhaslinda Basri (Bebas)

4. Khairy Jamaluddin Abu Bakar (BN)

5. Syed Abdul Razak Syed Long Al Sagoff (BEBAS).

6. R Ramanan (PH)

7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN)

P108 SHAH ALAM

1. Azli Yusof (PH)

2. Muhammad Rafique Rashid Ali (PEJUANG)

3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)

4. Dr Afif Bahardin (PN)

P109: KAPAR

1. Muhammad Noor Azman @ Noor Hizam (BN-UMNO)

2. Daroyah Alwi (PBM)

3. Mohd Pathan Hussin(PEJUANG)

4. Dr Halimah Ali (PN)

5. Rahim Awang (Warisan)

6. V.P. Sevelinggam (Bebas)

7. Datuk Abdullah Sani Abdul Hamid (PH)

P110 KLANG

1. P Jaya Chandran (PN)

2. Mohd Hedrhin Ramli(Bebas)

3. Tee Hooi Ling (BN)

4. Loo Cheng Wee (Warisan)

5. S Chandrasegar (PRM)

6. V Ganabatirau (PH)

7. JR Deepak Jaikishan (Bebas)

P111 KOTA RAJA

1. Fahmi Bazlan Muda (PEJUANG)

2. Mohamed Diah Baharun (PN)

3. K Kumar (Bebas)

4. D Kajendran(BN)

5. Mohamad Sabu (PH)

6. P Raveetharan (Bebas)

7. Sarah Afiqah Zainol Arif (PRM)

8. S Surendhar (Bebas)

P112 KUALA LANGAT

1. Zanariah Jumhuri (Bebas)

2. Datuk M Mohana (BN)

3. Ridzuan Abdullah (PEJUANG)

4. Datuk Dr Ahmad Yunus Hairi(PN)

5. M Ganeskumar (PRM)

6. G Manivanan (PH)

P113 SEPANG

1. Mohd Syahrul Amri Mat Sari(Bebas)

2. Datin Che Asmah Ibrahim (Pejuang)

3. Mohd Daud Leong Abdullah(PUR)

4. Raj Munni @ Aiman Athirah Sabu (PH)

5. M Muneswaran (Bebas)

6. Datuk Seri Rina Mohd Harun(PN)

7. Anuar Basiran (BN)

8. R Nageswaran (PRM)

Semoga perkongsian ini bermanfaatSelamat mengundi kepada semua rakyat dan warganegara Malaysia.

Post You May Like ....


Catat Ulasan

0 Ulasan

close